بهترین روغن برای تهیه مرغ ماریناد (مرغ مزه‌دار شده)، سالاد و یا خوراک سبزی کدام روغن است؟ به شما خواهیم گفت که روغن مناسب برای غذاهای مختلف کدام است.

روغن پخت و پز

روغن‌های با نقطه دود بالاتر، از جمله آواکادو، گل آفتاب‌گردان و روغن بادام زمینی بهترین روغن برای سرخ کردنِ سبزی هستند. راهروی قفسه‌های روغن در فروشگاه‌ها، می‌تواند برایتان خیلی عجیب باشد. با انواع روغن‌هایی که انتخاب میان آنها ممکن است سخت باشد، کدام‌یک برای سس سالاد بهتر است؟ برای مرغ کدام؟ آیا بعضی روغن‌ها سالم‌تر هستند؟

آیا واقعاً روغن خاصی برای غذایی خاص بهتر است؟ بله

برخی از روغن‌ها برای سس و چاشنی مناسبند در حالی که برخی دیگر برای پخت با دمای بالا و یا سرخ کردن مناسب هستند. ذکر این نکته ضروری است که هر روغن مزه‌های متفاوت و منافع و مضراتی برای سلامتی دارد. بنابراین به جای گرفتن ارزان‌ترین روغن موجود در قفسه ها مسائلی هست که باید به آن توجه کرد.

انتخاب یک روغن: نقطه دود، اهمیت غذایی و قیمت

چند مورد هست که هنگام انتخاب یک روغن باید به آن‌ها توجه کرد: از جمله نقطه دود، روش پخت، مزه و اهمیت غذایی. نقطه دود، دمایی است که در آن چربی شروع به تجزیه و اکسید شدن می‌کند. برای مزه و اهمیت غذاییِ بهینه، نباید از روغن، در دمایی بالاتر از نقطه‌ی دودش استفاده کرد. روغن‌های با نقاط دود بالاتر، برای کباب کردن، پختن و سرخ کردن کردن بهتر هستند. آن‌هایی که دارای نقطه دودِ پایین‌تر هستند، برای خوراکی‌های کم دماتر، مثل سس و چاشنی‌های سالاد مناسبند. مزه روغن هم در انتخاب شما نقش بازی می‌کند، چون برخی از آن‌ها طعم بهتری نسبت به بقیه دارند.

از نظر تغذیه، مهم است که به یاد داشته باشید که روغن یک چربی پر کالری است. اکثر آن‌ها دارای چربی اشباع‌نشده بالایی هستند؛ اما برخی از آن‌ها مقادیر قابل‌توجهی از چربی اشباع‌شده دارند. صرف‌نظر از اینکه از کدام روغن استفاده می‌کنید، مهم است که به اندازه پروتئین آن توجه کنید تا از روغن با اندازه پروتئین بالا اجتناب کرده و کالری و جذب چربی را در یک سطح منطقی نگه دارید. برای سرو غذا، یک قاشق سوپ خوری روغن کافی است (سروینگ سایز)؛ دو تا سه قاشق سوپ خوری برای غذای چهار نفر ایده‌آل است. برای غذاهای پخته‌شده که روغن زیادی می‌طلبد، می‌توانید با جایگزین کردن مقدار مناسب پورة میوه، مانند موز له‌شده، گلابی پوره شده، یا پوره سیب، بدون شکر، استفاده کنید.

روغن پخت

نکته دیگری که ممکن است هنگام گردش در راهروی مربوط به روغن‌ها در فروشگاه ببینید این است که قیمت‌ها به طور چشمگیری، با هم متفاوت هستند. روغن گران‌قیمت همیشه به معنی کیفیت بالاتر نیست. برخی از روغن‌ها، مانند روغن آووکادو و یا روغن بادام‌زمینی،گران‌تر هستند چون در مقادیر پایین‌تر تولید می‌شوند و پیدا کردن آن‌ها سخت‌تر است. اما اگر می‌خواهید یک روغن زیتون با قیمت متوسط انتخاب کنید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

اول، روغن زیتونی را انتخاب کنید که یک بطری تیره داشته باشد، که مانع تابش نور و آفتاب می‌شود. روغن زیتون با کیفیت نیز همانند زیتون‌های تازه، کمی تلخی فلفلی دارد. اگر مزه ترش یا بوی زننده دارد، کیفیت پایینی دارد و یا فاسد شده‌است.

حالا که می‌دانید چه چیزی تهیه کنید، بیایید کمی عمیق‌تر به هفت نوع محبوب که در قفسه‌های فروشگاه می‌بینید، نگاهی بیندازیم.

“برنج سرخ‌شده” با روغن آووکادو ساخته شده‌است.

روغن پخت و پز

تغذیه و سلامتدسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *